Laserowe wybielanie zębów
więcej / galeria
Zęby bielsze w ciągu jednej niecałej godziny,
a pierwsze wrażenie jest olśniewające!

Dzięki bezbolesności i bezpieczeństwu oraz najlepszym rezultatom odnosi sukces na całym świecie. Nie uszkadza szkliwa i nie wywołuje nadwrażliwości zębów w przeciwieństwie do innych nawet profesjonalnych metod.

czytaj dalej


Biżuteria nazębna
więcej / wzoryBiżuteria nazębna to najnowsze osiągnięcie stomatologii estetycznej. Drobna ozdoba twojego uśmiechu może być wspaniałym dodatkiem do pięknego uśmiechu przyciągającym uwagę. Proponujemy całą gamę ozdób nazębnych. Umieszczone na zębie w odpowiedni sposób podnoszą prestiż, dodają uroku i powodują, iż będziesz osobą wyróżniającą się wśród innych. Elementy które umieszczamy na zębach wykonane są z 24 - karatowego złota i kamieni szlachetnych. Przyklejane są do powierzchni licowej zęba bez jej uszkadzania za pomocą klejów ortodontycznych lub odpowiednich, płynnych kompozytów. Ozdobny element naklejony na ząb może utrzymać się bardzo długo.

Licówki
więcej / galeria

Umożliwiają pokrycie zniszczonych powierzchni zębów, wydłużenie startych zębów, zmianę ich kształtu i koloru oraz zamknięcie przestrzeni między zębami poprawiając estetykę uśmiechu.Licówki kompozytowe
Wykonane bezpośrednio na fotelu. Ich zaletą jest stosunkowo krótki czas wykonania, niska cena, plastyczność, można w każdej chwili zmienić ich kształt i kolor. Mogą posłużyć jako wstępna faza przed licowaniem lub koronowaniem zębów jako ocena wyglądu przyszłego uśmiechu lub stanowić przez długie lata wersję ostateczną.

Licówki pełnoceramiczne
Cienka warstwa materiału poprawiająca wygląd zęba, wykonuje go technik na podstawie wycisku. Ząb oszlifowuje się tylko na powierzchni wargowej na głębokość ok. 0,8 mm.
Jest to bardzo precyzyjna praca przynosząca piękny i trwały efekt, wykonana w ten sposób licówka nie zmienia koloru, nie ciemnieje i nie przebarwia. Dzięki licówkom na wszystkie przednie zęby można uzyskać zęby imitujące do złudzenia zęby naturalne o idealnym kształcie i kolorze, nawet jeśli zęby własne były wcześniej przesunięte, wychylone czy cofnięte.

Profilaktyka stomatologiczna
więcejProfilaktyka jest podstawą dobrej kondycji zdrowotnej również w przypadku zębów. W czasie pierwszej wizyty w gabinecie przedstawiamy zasady prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej a w razie wątpliwości z Państwa strony chętnie odpowiadamy na zadawane pytania.

czytaj dalej


 • profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej
 • lakowanie i lakierowanie zębów
 • fluoryzacja
 • scaling (usuwanie kamienia nazębnego)
 • piaskowanie zębów (usuwanie osadów nazębnych)
  więcej
Leczenie stomatologiczne
 • leczenie zębów mlecznych i stałych
  więcej • Do wypełnień ubytków wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały. W przypadku wypełnień bezpośrednich (w gabinecie, podczas jednej wizyty) są nimi materiały kompozytowe. Materiały te oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność każdego z zębów. O ich nowoczesności świadczy także cecha zmniejszonego tzw. "skurczu polimeryzacyjnego", dzięki czemu nie mamy efektu nieszczelności brzeżnej, a w konsekwencji nie ma podstaw do wytworzenia się próchnicy wtórnej (na brzegach wypełnienia). Wszystkie używane przez nas materiały są idealnie polerowalne i jest to jeszcze jedna cecha zwiększająca ich trwałość. Kompozyty hybrydowe mają też podwyższoną odporność mechaniczną, co zabezpiecza przed ścieraniem, wypłukiwaniem i odkruszaniem fragmentów wypełnień. Proponujemy też Państwu uzupełnienia protetyczne w postaci inlayów i onlayów zamiast tradycyjnych wypełnień charakteryzujące się jeszcze większą wytrzymałością i estetyką.
  Kamera wewnątrzustna pozwoli Państwu zobaczyć które zęby wymagają leczenia i dlaczego oraz na ocenić efekt końcowy naszej pracy.

  czytaj dalej

 • stomatologia estetyczna
  galeria
Endodoncja
więcejLeczenie kanałowe w dużym uproszczeniu polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i z systemu kanałowego korzeni zębów. Istota leczenia polega na tym, aby odnaleźć wszystkie kanały i na całej ich długości oczyścić, poszerzyć i odkazić, szczelnie wypełnić gutaperką by nie doszło do powtórnego zakażenia a na koniec trwale odbudować zniszczoną koronę zęba. Skuteczność leczenia kanałowego jest wysoka i bezpieczna pod warunkiem odpowiedniej dokładności. Jest to również postępowanie tańsze i mniej inwazyjne niż usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym, bądź wykonanie implantu. A jakiekolwiek uzupełnienie protetyczne nie zastąpi Twojego naturalnego zęba.

czytaj dalej

OFERTAPrace na metalu nie zawierają niklu. Wykonujemy też prace na stopach złota i pełnoceramiczne.
więcej

Białe, równe, piękne zęby to niewątpliwa oznaka zdrowia i urody. Kształtny, pełny uśmiech tworzy podstawę dla estetyki twarzy. Braki zębów, patologiczne starcie zębów, stają się przyczyną, że rysy twarzy ulegają zaburzeniu, profil staje się nieprawidłowy, charakterystyczny dla wieku podeszłego. Wiele z tych procesów postępuje powoli, aż po czasie doprowadza do wyraźnego pogorszenia wyglądu wtedy często szukamy pomocy stomatologa, ale część opisanych zmian jest nieodwracalna.
Dlatego niezmiernie ważne jest uzupełnianie brakujących zębów, odbudowywanie utraconych tkanek zębowych w jak najwierniejszym kształcie tak, aby nie ulegały ścieraniu. Przy dużej ilości wypełnień materiały kompozytowe nie spełniają już swojej roli. Przed zbyt szybkim skracaniem zębów chronią trwałe rekonstrukcje: korony, inlaye, onlaye z porcelany lub metalu, głównie złota.
Stomatologia estetyczna pomaga również wygrać z innymi "problemami uśmiechu" takimi jak nierówne zęby, zrotowane, wychylone, stłoczone, ciemne, o nieładnym kształcie, zbyt małe czy ze szparami. Metody stosowane przy upiększaniu uśmiechu są znane na świecie od wielu lat i są skuteczne oraz bezpieczne
Musimy jednak pamiętać, że zęby są częścią naszego organizmu, jest to biologiczne podłoże, dla którego najważniejszym jest, aby było zdrowe.
Stąd możliwości leczenia estetycznego w każdym przypadku musi ocenić lekarz stomatolog po dokładnym badaniu. Plan postępowania jest przygotowywany indywidualnie dla każdego pacjenta po wnikliwej analizie. Ustalamy również życzenia pacjenta i oceniamy czy możemy im sprostać oraz w jakim zakresie.

W przypadku koron wykonywanych na zęby przednie (siekacze i kły) najbardziej odpowiedni jest wybór korony z porcelany bez metalu. Można jednak wykonać klasyczne korony porcelanowe na metalu (stali lub złocie).
W przypadku zębów martwych lub bardzo zniszczonych, zęby muszą być wzmacniane wkładem koronowo-korzeniowym. Element zacementowany wewnątrz korzenia może być biały z włókna szklanego. Na taki wkład dopiero zakładamy koronę porcelanową.
Na zęby boczne możemy wykonać korony porcelanowe na podbudowie metalowej (ze względu na aspekt ekonomiczny).
Jeżeli brakuje zębów wykonujemy mosty. Stosujemy mosty porcelanowe na metalu oraz w odcinku przednim także pełnoceramiczne (bez metalu).
Zamiast mostu brak zęba można uzupełnić przy pomocy implantu. Po wszczepieniu do kości tytanowej śruby (sztuczny korzeń), nakręcamy na nią "filar" - rdzeń korony (tzw. łącznik protetyczny) a na nim dopiero wykonujemy koronę.

Powszechnie stosowane korony złożone metalowo-porcelanowe mają wiele wad. Wiadomo, że stwarzają inne niż w zębach naturalnych warunki załamywania się, absorpcji i odbicia światła. Wpływa to również na wygląd samych dziąseł, które w warunkach naturalnych sprawiają wrażenie, jakby były rozświetlone od wewnątrz. Nieprzepuszczalna dla światła warstwa metalu w podbudowie metalowej sprawia, że dziąsła mają ciemniejszy odcień. Z tego względu uważa się, że uzupełnienia wykonywane na podbudowie metalowej mają niezadowalającą estetykę. Do ich wykonania stosuje się metale i stopy metali szlachetnych i nieszlachetnych. Różnorodność użytych metali i stopów stwarza pewne zagrożenia dla pacjenta - mogą być one przyczyną powstania reakcji typu galwanicznego, korozji oraz objawów alergii. Stąd poszukiwanie nowych rozwiązań rekonstrukcyjnych, umożliwiających wyeliminowanie wad systemów metalowo-porcelanowych. Najistotniejszym osiągnięciem na tej drodze jest wprowadzanie do stomatologii w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku koron całoceramicznych (pełnoceramicznych). Z w/w wymienionych powodów rekomenduje dla moich pacjentów uzupełnienia całoceramiczne, które są pozbawione obecności metalu i nie powodują zaburzeń estetyki. Podbudowa metalowa ogranicza jednak korzystny efekt estetyczny jaki stwarza przezierność ceramiki, przeświecanie rąbka dziąsłowego i penetracja jonów metali do okolicznych tkanek miękkich z powstaniem efektu tatuażu - sine zabarwienie w okolicy szyjki zęba tzw. rąbek metaliczny. Korony metalowo-ceramiczne osadzone na zębach siecznych przyśrodkowych. Widoczny tatuaż w okolicy szyjek zębów - tzw. "rąbek metaliczny" z równoczesnym stanem zapalnym tej okolicy.


Przeświecanie rąbka metalowego przy dziąśle nie zapewnia oczekiwanego efektu kosmetycznego co ma szczególne znaczenie w obrębie przedniego odcinka łuku zębowego. Korony na podbudowie metalowej wykazują wyższą refleksyjność niż zęby naturalne i przy ostrym oświetleniu sprawiają wrażenie bardziej kredowych i mętnych. W stosunku do zębów naturalnych wykazują inny współczynnik załamywania i absorpcji światła. W przypadku metalowego szkieletu koron inny jest wygląd samych dziąseł. Nieprzepuszczalna dla światła warstwa metalu nie pozwala uzyskać zjawiska podświetlenia od wewnątrz. Lepsze wyniki estetyczne koron jednolicie porcelanowych w porównaniu do koron licowanych porcelaną przyczyniły się do rozwinięcia tej technologii.

Z punktu widzenia estetyki uzupełnienia metalowo-porcelanowe nie spełniają oczekiwań pacjentów i lekarzy. Metal podbudowy jest nieprzezierny i odbija światło w niekorzystny sposób, co może wpływać na sztuczny, matowy wygląd odbudowy. Ograniczenia estetyczne spowodowane obecnością metalu pozostają w sprzeczności z rosnącymi oczekiwaniami pacjentów, którzy wybierają odbudowy na bazie materiałów bardziej estetycznych i naturalnych.

Chirurgia stomatologiczna
 • implanty estetyczne
  więcej • Współczesny implant to zwykle nic innego jak tytanowa śrubka, która umieszczona w kości szczęki lub żuchwy pełni rolę łącznika lub kotwicy, między sztucznymi zębami, a kostnym podłożem-sztuczny korzeń. Fenomen implantologii polega na tym, że organizm ludzki w żaden sposób nie odnajduje w tytanowym wszczepie cech ciała obcego, a tym samym nie wywołuje żadnej reakcji obronnej. Praktycznym skutkiem jest niczym nieskrępowane narastanie kości i połączenie z implantem-osteointegracja. Dlatego też osoby, które poddały się wszczepieniu sztucznego zęba twierdzą, że stał się on integralną częścią ich organizmu, a obecność wszczepu jest tak naturalna jak posiadanie własnego, stałego zęba.

  czytaj dalej

 • miniimplanty
  więcej
 • laserowa plastyka wędzidełek warg i języka
 • chirurgiczne ekstrakcje zębów (również ósemek)
Protetyka
więcejTen dział obejmuje zabiegi których celem jest odbudowa utraconych zębów i tkanek miękkich w celu przywrócenia funkcji gryzienia i żucia pokarmów oraz kosmetyki. Bardzo często pacjent zgłasza się na leczenie w celu odbudowy utraconych zębów tylko ze względu na aspekt kosmetyczny. Brak odbudowy zębów zwłaszcza w odcinkach bocznych może doprowadzić z czasem do poważnych następstw. Najczęstszymi są przesunięcia zębów, pogłębienie zwarcia i zagryzania, zaburzenia w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. Typ zastosowanego uzupełnienia zależy w dużej mierze od stanu uzębienia własnego pacjenta.

czytaj dalej

 • protezy akrylowe częściowe i całkowite
  więcej • Protezy akrylowe osiadające są najprostszymi ruchomymi uzupełnieniami protetycznymi. W całości wykonane są z akrylu w którym zamocowane są zęby z tworzywa sztucznego.Warto zwrócić uwagę, że ze względu na sytuację ekonomiczną społeczeństwa większość protez ruchomych jest wykonywana bez metalowego szkieletu jako tzw. płytowe protezy osiadające. Tego typu protezy są tańsze od protez szkieletowych, ich wykonanie jest łatwe, nie wymaga kosztownego oprzyrządowania do precyzyjnego odlewu metalu i na tym właściwie kończą się ich zalety.

  czytaj dalej

 • protezy szkieletowe metalowe
  więcej • W sytuacji gdy należy uzupełnić braki większej liczby zębów a położenie pozostałych lub względy finansowe uniemożliwiają wykonanie uzupełnień stałych lub wszczepienie implantów rozwiązaniem jest wykonanie protezy ruchomej szkieletowej. Jak wskazuje nazwa jest to proteza która daje się wyjąć z ust, a trzon protezy (szkielet) stanowi odlew ze stopu chromokobaltowego.

  czytaj dalej

 • protezy szkieletowe acetalowe
  więcej • W większości przypadków istnieje możliwość wykonania protezy szkieletowej z acetalu - tworzywa sztucznego co poprawia estetykę ze względu na brak metalu aczkolwiek wymaga to indywidualnego podejścia do każdego przypadku z powodu większej elastyczności protezy acetalowej w porównaniu do tradycyjnego metalowego szkieletu i większej grubości elementów retencyjnych.

  czytaj dalej

 • protezy bezklamrowe (zatrzaski, zasuwy)
  więcej • Możliwe jest zastosowanie precyzyjnych elementów mocujących w postaci zatrzasków co pozwala na zrezygnowanie z nieestetycznych WIDOCZNYCH klamer metalowych na zębach. Dodatkowo koronowane są skrajne zęby obok luki a na nich mocowane elementy retencyjne-zapięcia którym w płycie protezy odpowiadają inne zapięcia. W ten sposób proteza jest przypinana bez uwidaczniania metalowych elementów. Silikonowe uszczelki w protezie wypracowują się z czasem i luzują . Są one wymieniane średnio co 2 lata stanowiąc minimalny dodatkowy koszt komfortu używanej protezy.

  czytaj dalej

 • korony i mosty porcelanowe
  więcej / galeria • Korony są idealnym rozwiązaniem w przypadku znacznego zniszczenia zęba. Dla jego wzmocnienia i odbudowania nakłada się na ząb koronę porcelanową. W tym celu oszlifowuje się odpowiednią warstwę tkanki, na którą na kolejnej wizycie cementuje się gotowe uzupełnienie. W przypadku braku pojedynczych lub kilku zębów można wykonać most porcelanowy, czyli zblokowane ze sobą korony porcelanowe. Zadaniem mostu jest uzupełnienie brakującego zęba. Warunkiem jego wykonania jest sąsiedztwo dobrze osadzonych własnych zębów nazywanych filarami, pomiędzy którymi znajdować się będzie przęsło mostu(KŁADKA) odtwarzające brakujący ząb lub zęby. Zęby filarowe muszą być oszlifowane. Ich wymiar zewnętrzny jest pomniejszany w takim stopniu aby możliwe było wykonanie konstrukcji metalowej stanowiącej podbudowę mostu i napalenie porcelany w sposób przywracający naturalny kształt zębów. Gotowa konstrukcja jest osadzona i zacementowana na własnych zębach.

  czytaj dalej

 • korony i mosty całoceramiczne (bezmetalowe)
  więcej / galeria • PORCELANA NA TLENKU CYRKONU - mocna i piękna, doskonale imituje oryginał!


  Do niedawna standardem w protetyce stomatologicznej były uzupełnienia stałe metalowo - ceramiczne. W praktyce oznaczało to, że rdzeń korony był ze stopu metalu, część zewnętrzna zaś wykonana była z porcelany. Efekt uzyskany w wyniku zastosowania tej metody był niezły, ale wciąż daleki od ideału jakim jest naturalny, zdrowy ząb, ponieważ metal nie przepuszcza promieni światła.

  Protetyka XXI wieku stwarza nam ogromne możliwości odzyskania pięknego, zdrowego uśmiechu. Jest to podstawa nieskrępowanego, pogodnego samopoczucia oraz pewnego funkcjonowania w społeczeństwie. W czasie każdej rozmowy nasz wzrok pada najczęściej na usta mówiącego. Zęby są wówczas punktem szczególnym i dlatego też coraz więcej uwagi zwracamy na ich wygląd. W codziennych kontaktach z ludźmi, czy to w sytuacjach całkowicie prywatnych czy też na rozmowie w sprawie nowej pracy, piękne zęby w znaczący sposób dodają uroku. Piękny, szeroki, "hollywoodzki" uśmiech otworzy Ci drzwi do wspaniałego świata. Nie pozwól, by zęby były przyczyną Twoich niepowodzeń miłosnych i zawodowych, byś musiał (wstydząc się) zakrywać uśmiech ręką. Zdecyduj się na nowoczesne rozwiązania protetyczne, a Twoje życie odmieni się na lepsze nie do poznania.

  ZMIEŃ SWOJE ŻYCIE - ZACZNIJ OD UŚMIECHU - TO INWESTYCJA W TWOJE DOBRE SAMOPOCZUCIE KAŻDEGO DNIA

  W naszym gabinecie oferujemy korony i mosty wykonane w najnowszej bezmetalowej technologii opartej na tlenku cyrkonu (Cyrconia crown and bridge) .Dzięki zastosowaniu tej techniki korony i mosty wykonane u nas nie różnią się niczym od własnych pięknych zębów. Dobrze wykonane korony sa praktycznie nie do odróznienia od zębów naturalnych nawet dla fachowca- mogą zostać tak naturalnie ukształtowane, że nie dadzą się odróżnić od Twoich prawdziwych zębów. Ponadto tlenek cyrkonu jest materiałem bardzo twardym i odpornym na ścieranie, zapewniającym trwałość i długi okres użytkowania wykonanych z niego koron, dłuższy niż koron na metalu. Wytrzymałość tlenku cyrkonu kilkukrotnie przewyższa zakres sił działających na zęby podczas żucia. Jest idealnym rozwiązaniem wypierającym i zastępującym poprzednie pękające choć estetyczne korony całoceramiczne bez podbudowy oraz nieestetyczne korony na metalu, bowiem łączy w sobie estetykę całoceramiki a wytrzymałością przewyższa porcelanę na metalu. Podbudowa metalowa została zastąpiona trwałym i estetycznym tlenkiem cyrkonu.


  podbudowa z tlenku cyrkonu

  ESTETYKA
  • dzięki białej podbudowie z tlenku cyrkonu
  • dzięki specjalnej ceramice do licowania
  • dzięki optymalnej możliwości dopasowania do naturalnych zębów
  • dzięki możliwości ukształtowania zębów identycznych jak naturalne

  BEZPIECZEŃSTWO I PEWNOŚĆ
  • udokumentowane stosowanie tlenku cyrkonu w medycynie przez ok 20 lat
  • brak opisów przypadków alergii w literaturze fachowej
  • brak wzajemnego oddziaływania z innymi materiałami dentystycznymi
  • cechy izolatora w zetknięciu z ciepłymi i zimnymi potrawami
  • gładka powierzchnia ceramiki konieczna dla zachowania higieny jamy ustnej

  TRWAŁOŚĆ
  • dzięki ogromnej wytrzymałości podbudowy ze wszystkich obecnych na rynku systemów pełnoceramicznych
  • dzięki dużej stabilności, również przy zachowaniu minimalnych grubości ścian podbudowy

  PIĘKNO
  Nie ma wielu takich materiałów jak diamenty, które są piękne, a jednoczenie twarde i wytrzymałe. Jednakże w branży dentystycznej poszukiwane są właśnie materiały, które zapewnią nie tylko doskonała estetykę,lecz będą także trwałe, a ponadto przyjazne dla organizmu człowieka.

  czytaj dalej

 • licówki, inlaye i onlaye
  więcej
 • wkłady koronowo-korzeniowe lane i z włókna szklanego
  więcej • Wkłady koronowo-korzeniowe są to uzupełnienia cementowane w kanale korzeniowym zęba przeleczonego endodontycznie. Stosuje się je przy częściowym lub całkowitym zniszczeniu naddziąsłowej części zęba. Umożliwiają wykonanie koron i mostów. Mogą być wykonane z metalu (stop chromo-kobaltowy , złoto) lub na bazie włókna szklanego.

  czytaj dalej